Eksamid, tasemetööd

Riiklike põhikooli lõpueksamite toimumise ajad 2020/2021. õppeaastal

• eesti keel (kirjalik) – 28. mai 2021. a;
  • matemaatika (kirjalik) – 3. juuni 2021. a;
  • valikeksam vene keeles, bioloogias, keemias, füüsikas, geograafias, ajaloos, ühiskonnaõpetuses või inglise, prantsuse, saksa või vene keeles võõrkeelena (kirjalik) – 9. juuni 2021. a;
  • valikeksam inglise, prantsuse, saksa või vene keeles võõrkeelena (suuline) – 9.–10. juuni 2021. a;
  • valikeksam inglise keeles (suuline) – 11. juuni 2021. a.

Põhikooli lõpueksamite korraldamist reguleerib haridus- ja teadusministri määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord“.

2020/2021. õppeaasta tasemetööd

4. klassi õpilastele:

• loodusõpetus – 23.–24. september 2020. a;
  • matemaatika – 30. september – 1. oktoober 2020. a.

7. klassi õpilastele:

• loodusõpetus – 21.–22. september 2020. a;
  • matemaatika – 28.–29. september 2020. a.

Tasemetööd on testid, millega kaardistatakse õpilaste teadmisi esimeses ja teises kooliastmes õpitu kohta. Tasemetööd on madala panusega testid, mida ei hinnata ja mille eesmärk on olla abi- ja töövahendiks õpetajale õppetöö edasiseks korraldamiseks.

Loe tasemetööde kohta lisainfot Haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

Innove koostab järgmiseid tasemetöid.

Tasemetööd I kooliastme kohta:

• 4. klassi õpilastele matemaatika;
  • Eesti õppekeelega kooli õpilastele eesti keel;
  • vene õppekeelega kooli õpilastele vene keel;
  • 4. klassi õpilastele loodusõpetuse e-tasemetöö.

Tasemetööd II kooliastme kohta:

• eesti keele (või eesti keel teise keelena või eesti keel keelekümblusklassidele) e-tasemetöö;
  • 7. klassi õpilastele matemaatika e-tasemetöö;
  • vene õppekeelega koolide õpilastele vene keele e-tasemetöö;
  • 7. klassi õpilastele loodusõpetuse e-tasemetöö.

Tasemetööde korraldamist reguleerib Haridus- ja teadusministeeriumi määrus „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord”.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx