3.klassi Tartu Loodusmuuseumi külastus

      3.klassi Tartu Loodusmuuseumi külastus kommenteerimine on välja lülitatud

3.klassi väljasõit

Käisime klassiga Tartu Loodusmuuseumis, kus osalesime KIK-programmis „Kalad“. Seal räägiti meile kuidas ja millega kala püüda ning mis seaduseid tuleb järgida. Õpetajal olid vahvad kalapadjad, mille abil saime õppida kalade välisehitust.

Meie klassi kõige julgem õpilane sai kala lahti lõigata ja vaatasime ka kala siseehitust. See oli hirmu, elevust ja põnevust täis elamus. Hiljem pidime ära arvama erinevaid kalasid, neid mõõtma ning mikroskoobi all saime soomuseid vaadata. Pärast seda saime ringi vaadata muuseumi osas, kus olid loomade topiseid, palju kalu, linde, kahepaikseid, putukaid, liblikaid ja lisaks erinevaid elusolendeid akvaariumites. Jäime väljasõiduga väga rahule ning oli vahva päev!

1. klass Palamuse muuseumi koolitunnis ja Elistvere loomaaias

      1. klass Palamuse muuseumi koolitunnis ja Elistvere loomaaias kommenteerimine on välja lülitatud

Meie kooli esimene klass osales Jõgeva valla poolt korraldatud üritusel. Külastati Elistvere loomaparki ja osaleti Palamuse O. Lutsu Kihelkonnamuuseumi vanaaegses koolitunnis.

Leivanädal Torma lasteaias

      Leivanädal Torma lasteaias kommenteerimine on välja lülitatud

17. – 24. oktoobril tähistas Torma lasteaia pere leivanädalat.
Eesmärgiks oli selgitada lastele, kui tähtis on leib meie toidulaual.

Esmaspäeval läksime ajas tagasi ja tegime läbi liikumistegevuste kõik etapid, et saada aimu, kui raskelt vanal ajal leib lauale tuli.
Teisipäeval jätkus leivanädal metoodilises kabinetis, kus õpetaja Katrin tervitas lapsi lauluga ” Päev tule välja”. Seejärel toimus leibade degusteerimine ja fantaasialeiva valmistamine. Lõpuks valmisid lastel omanäolised võileivad, said hakkama ka meie lasteaia kõige väiksemad.

Kolmapäeval toimetasid töötoas õpetaja Natalja ja Silvi, kes viisid lastega läbi erinevaid rahvamänge, mida on mänginud lapsed ammustest aegadest ja põlvest põlve. Vanad rahvamängud köidavad lapsi ka tänapäeval. Muusikaõpetaja Marje juhendamisel möödus väikeste põllumeeste aastaring lauldes ja mängides.

Nädala suuremaks sündmuseks oli Midipere rühmas leiva küpsetamine, mille tulemusel täitus leivalõhnaga terve maja. Sel päeval said lõunasöögi kõrvale lapsed omavalmistatud leiba. Küll maitses hästi!

Vahva leivanädala lõpetas Eesti Taimekasvatuse Instituudist saabunud külaline Vahur Kukk, kes oli kaasa võtnud viljade näidised, mida Eestis kasvatatakse: rukis, nisu, kaer ja oder. Külaline arutles koos lastega, millest leiba tehakse ning milliseid leivasorte on võimalik poest osta, mida peale leiva on kauplusest võimalik veel saada ja külakostiks kaasa võtta. Lastele mõeldes oli ta kaasa toonud head leivakrõpsu, mida lapsed meeleldi krõbistasid. Meie eesmärk täitus ja lapsed oskavad leiba rohkem hinnata.