4. klass Endla looduskeskuses

      4. klass Endla looduskeskuses kommenteerimine on välja lülitatud

Õppekäik „Algus allikast“

4. klass käis õppekäigul Endla looduskaitsealal „Algus allikast“, mis sai teoks tänu KIK-i projektile. Programm algas Endla looduskeskusest, kus vaatasime väljapandud näitust ja kuulasime giidi juttu Pandivere kõrgustiku jalamile jäävatest allikatest.

Esimene peatus oli Norra allikal, kus tutvumisringis tuli mõelda ja öelda esimene mõte sõnaga „vesi“. Oostriku allikal juba jõime isuga allikavett, mõõtsime temperatuuri ja täitsime töölehte. Ootasime põnevusega giidi jutustatud legendi järel jõudmist võimsale Valtri kaevule, kuid pidime pettuma, sest see allikas osutus oluliselt väiksemaks kui legendis.

Piknikupausiks oli giidil kaasa võetud kuum piparmünditee, mis maitses tuulise ilmaga  forellijõe kaldal imehea.

Sopa allikale matkasime läbi metsa ja seal juba mõõtsime Deeperi kajaloodiga allika sügavust. Meie mõõtmistulemused näitasid 3,7 m. Temperatuur selles allikas oli 7 kraadi.

Inimtekkelise Purskava allika juures tegime kokkuvõtteid, kus töötasime paarides kaardi järgi töölehte täites. Nägime ära ka jões ujunud kalamaimud.

Meil oli allikatel väga tore ja lõbus päev koos giid Elo Raspeliga, kes oma juttudega allikatest, pani ennast huviga kuulama. Aitäh!

Karel Koch 4.klass