14. Jakobsoni kõnevõistlus

      14. Jakobsoni kõnevõistlus kommenteerimine on välja lülitatud

14. aprillil toimus C. R. Jakobsoni nim Torma Põhikoolis järjekorras juba 14. Jakobsoni kõnevõistlus „Isamaa on meile püha“.   Traditsiooni kohaselt alustati kõnevõistlust väikese meenutushetkega kooli kõrval asuva Jakobsoni ausamba juures, süüdati küünal ja asetati lillekorv kooli nimismehe auks.  

Seekord olid osalejad Tabivere põhikoolist, Torma põhikoolist ja Vändra Gümnaasiumist. 

Õpilased esitasid  ühe vabalt valitud lõigu Jakobsoni isamaalistest kõnedest ja omaloomingulise kõne. Nende esituses oli tunda muret isamaa pärast seoses traagiliste sündmustega Ukrainas. 

Omaloominguliste kõnede lõpus jäid kõlama aga ikka positiivsus ja lootus. Noori kuulates mõistame nende maailmavaadet, kuidas noored mõtlevad, kui olulised on isamaalised väärtused.


Korraldajatel oli tänavu hea meel selle üle, et taaskord sai kohtuda nö silmast silma. Vahetu suhtlus ja emotsioon on oluline.

Tänada tuleb eelkõige osalejaid õpilasi ning nende juhendajaid. Suur tänu ka žüriile, kelle ülesanne anda hinnangud esinemistele on parajalt keeruline. 

Võitjaks tuli Elis Krais Vändra Gümnaasiumist, juhendajaks õp Anne Vaher. Auhinnaks C. R. Jakobsoni raamatu „Kolm isamaa kõnet“ täisnahkne köide.

Kõige jakobsonlikuma kõne esitaja tiitli sai Eerik Laurikainen Torma koolist, juhendajaks Tiina Raudsepp. 

Akadeemilise Põllumajanduse Seltsi auhinna sai Karl-Sander Järvela Tabivere Põhikoolist, juhendajaks Eve Kask.

Foto: Vairi Niinep (erakogu)