Toit ja tervis

Tervisedendus

Tervist Edendavate Koolide (TEK) võrgustikku koordineerib Tervise Arengu Instituut ning lisainfot saab veebilehelt http://www.tai.ee/?id=2549 .

1) Kooli tervisenõukogu koosseisus:
1.1.         – direktor
1.2.         – inimeseõpetuse õpetaja
1.3.         Evi Sild – kooli tervisetöötaja (kooliõde)
1.4.         Liivi Väits – kooli kokk, lapsevanemate esindaja
1.5.         Eva Andreller – kehalise kasvatuse õpetaja
1.6.         Maarika Aru – kooli psühholoog
1.7.          Külli Võsu – HEV koordinaator
1.8.         Barbara Laul – klassiõpetaja – tervisenõukogu koordinaator
1.9.          Vairi Niinep                         – huvijuht
1.10.      Saskia Selgis -õpilane
1.11.     Joosep Sepper – õpilane
1.12      Markus Lehtjõe – õpilane
1.13.     Andreas Sass – õpilane
1.14      Jarno Nukka – õpilane

2) Viidi läbi koolikeskkonna sisehindamine ankeedi alusel, milles on kasutatud Maailma Terviseorganisatsiooni (The World Health Organization`s Information Series on School Health. Document 10. Creating an Environment for Emotional and Social Well-Being. An important responsibility of a Health-Promoting and Child-Friendly School. World Health Organization 2003.), EV Haridus- ja Teadusministeeriumi ettepanekuid koolide välishindamise juhendi (määruse eelnõu) koostamise materjale ning Tallinna Haridusameti üldharidus- ja huvialakooli juhi hindamismudelit (kinnitatud 13.11. 2003).

C. R. Jakobsoni nim Torma Põhikool kuulub Tervist Edendavate Koolide võrgustikku

Tunnistus välja antud 15.03.2010.

Gripi vastu

Gripp on äge viiruslik haigus, mis on raskema kuluga kui tavaline külmetushaigus. Vaktsineerimine on peamine ja tõhus abivahend grippi haigestumise vältimiseks. Teenus on tasuline.

Soovitame gripi vastu vaktsineerida haigestumise kõrgperioodi alguses, alates oktoobrist kuni detsembrini. Immuunsus hakkab gripi vastu välja kujunema nädal pärast vaktsineerimist. Vaktsiin on ohutu ega põhjusta grippi haigestumist.

Vaktsineerimine on vastunäidustatud munavalge ja muude vaktsiini koostisosade ülitundlikkuse ja ägeda palavikulise haiguse korral. Kerge nohu, köha ei ole vastunäidustuseks. Üksikjuhtudel võib vaktsiin põhjustada järgneval 1 – 2 päeval kergeid kõrvaltoimeid: punetust süstekohal, kerget palavikku või haiglast enesetunnet.

Vaktsineerimist viivad läbi vastava väljaõppe saanud töötervishoiukeskuse arstid ja õed.

Alus: Ida-Tallinna Keskhaigla koduleht

Kooliõde Evi Sild

Õpilaste vastuvõtt teisipäeval 7.50 – 11.50

koolimajas medtöötaja kabinetis I korrusel (vanas tiivas)