TEK PROGRAMM
GRIPI VASTU
KOOLIÕDE

GRIPI VASTU

Gripp on äge viiruslik haigus, mis on raskema kuluga kui tavaline külmetushaigus. Vaktsineerimine on peamine ja tõhus abivahend grippi haigestumise vältimiseks. Teenus on tasuline.

Soovitame gripi vastu vaktsineerida haigestumise kõrgperioodi alguses, alates oktoobrist kuni detsembrini. Immuunsus hakkab gripi vastu välja kujunema nädal pärast vaktsineerimist. Vaktsiin on ohutu ega põhjusta grippi haigestumist.

Vaktsineerimine on vastunäidustatud munavalge ja muude vaktsiini koostisosade ülitundlikkuse ja ägeda palavikulise haiguse korral. Kerge nohu, köha ei ole vastunäidustuseks. Üksikjuhtudel võib vaktsiin põhjustada järgneval 1 – 2 päeval kergeid kõrvaltoimeid: punetust süstekohal, kerget palavikku või haiglast enesetunnet.

Vaktsineerimist viivad läbi vastava väljaõppe saanud töötervishoiukeskuse arstid ja õed.

Alus: Ida-Tallinna Keskhaigla koduleht