13. Jakobsoni kõnevõistlus

13. Jakobsoni kõnevõistlus kommenteerimine on välja lülitatud

Jakobsoni kõnevõistlus «Isamaa on meile püha» on kujunenud traditsiooniliseks ettevõtmiseks. Eelmisel aastal jäi võistlus eriolukorra tõttu pidamata. Järjepidevuse säilitamiseks otsustasime selle tänavu siiski teoks teha, kuigi veidi teises kuues ning on pühendatud C. R. Jakobsoni 180. sünniaastapäevale.

Jakobsoni kõnevõistlusele on omane  isamaalisus ja  kõnepidamisoskuse arendamine. Kõnevõistlusel osalemisega tunnetab noor end oma riigi kodanikuna, väärtustades isade maad. Samuti aitab kõnevõistlusel osalemine kujundada õpilaste väärtushinnanguid, inimlike väärtuste põhimõtteid ning arendab esinemis- ja väljendusoskust.

Kõnevõistluse peaauhinnaks on C. R. Jakobsoni raamatu «Kolm isamaa kõnet» täisnahkne köide.

Tänavusi etteasteid hindab videote vahendusel žürii koosseisus:

Riina Kull – žürii esimees, haridustegelane
Tiina Tegelmann – Kuremaa Loss SA, kultuuritegelane
Marko Kass – Akadeemilise Põllumajanduse Selts, president
Ingrid Viire – C. R. Jakobsoni Talumuuseum, muuseumipedagoog
Ahto Vili – kohalik ettevõtja
Eva-Kristi Hein –   Jõgeva Vallavalitsus, kultuuri- ja noorsootöönõunik
Anette Välb – eelmise kõnevõistluse võitja

OSALEJAD

1. Martin Lepp              Avinurme Gümnaasium – 10. kl. Juhendaja õp Saale Kivi
2. Mati Mansberg         J. V. Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool – 8. kl. Juhendaja õp Marje Koorits
3. Liisi Lindsalu            C. R. Jakobsoni nim Torma Põhikool – 9. kl. Juhendaja õp Tiina Raudsepp