SÕBRANÄDAL
ÕPILASLIIN 2015-016

ÕPETAJATE PÄEV 2016

Õpetajate päev C.R.Jakobsoni nim Torma Põhikoolis

5. oktoobril 2016 tähistasime oma koolis õpetajate päeva. Seda päeva olime oodanud juba ammu.

Klassijuhataja ja muusikaõpetaja abiga panime kokku esinemiskava, millega tervitada ja tänada oma õpetajaid. 1., 5. Ja 8. klassi õpilastele tegime küsitluse. Küsisime, kas nad tahaksid olla õpetajad, milline on hea õpetaja ja miks on õpetajat vaja. Saime päris huvitavaid ja naljakaid vastuseid.

Direktori kohuseid hakkas täitma Hanna ja õppealajuhatajaks sai Kadi, kes nägi palju vaeva tundide jagamisega. Poisid panid üles stendi meie õpetajate hobide ja tegemiste kohta põhikooli ajal.

Enne tundide algust olid õpetajad kutsutud Jakobsoni tuppa kohvile ja kringlile. Sealt kutsusid Kadi ja Breit õpetajad muusikahelide saatel saali. Hanna pidas päevakohase kõne.  Koos 1. klassi õpilastega

lugesime luuletusi ja anekdoote ning laulsime. Väiksed olid väga vahvad esinejad. Uskumatu, aga neil olid salmid enne peas kui meil.

Õnnitlesime õpetajaid omatehtud kaartide ja lilleõitega ning tegime koos pilti. Ka valla esindaja Tõnu Uuna õnnitles õpetajaid.

Meie õpetajad sõitsid nüüd Tartusse muuseumi silmaringi laiendama. Kool oli meie päralt. Meile olid appi tulnud nooremaid õpilasi ohjeldama lapsevanemad Kätlin Ridal ja Ulrika Lainesaar. Ka hoolekogu esinaine Tiina Välb oli kohal. Oleme neile väga tänulikud abi eest.  Täname ka meie kooli sekretäri Marjut, majandusjuhatajat Teetu ja riidehoidjat Marjet. Täiskasvanud peavad ikka majas olema, muidu läheb asi käest.

9. klass

Mõningaid mõtteid õpetajate päeva kohta:

• Olin oodanud seda päeva 1. klassist peale. Loodan, et meeldisin õpilastele ja nad jäid minuga rahule. (Kadi)

• Klassi minnes ikka kartsin, kuidas õpilased käituvad. Sain hakkama. Eriti armas oli kuulda, kui väikesed ütlevad sulle õpetaja.    (Maylen)

• Ma kartsin väga, et lähen kergesti närvi, aga õnneks nii ei juhtunud.      (Hanna Liisa Kärolin)

• Minu arust on õpetajate päev üks kõige tähtsamatest päevadest 9. klassi jaoks, sest neil on sel päeval suur vastutus.                (Laura)

• Lapsevanematest oli palju abi. Need aitasid väikeste üle korda pidada. Vahva oli kogeda, kuidas on olla õpetaja.           (Gert)

- Vahetunnid olid vahvad, Läksime õpetajate tuppa ja rääkisime muljeid, kuidas tunnid möödusid. Ma pole ammu nii palju kohvi joonud.      (Maris)

Sain aru, et iga väiksemgi korrarikkumine segab õpetaja tööd. Õpetaja olla ei olnud raske, kuid kui peaks seda tööd iga päev tegema, siis tüütaks ära.       (Marvin)

Peale seda päeva austan ja hindan ma palju rohkem meie kooli õpetajaid. Õpetaja amet peaks olema üks hinnatuim ja suure palgaga töö.    (Kadi)