ÜLDINFO // ÕPPETÖÖ // KONTAKT // AJALUGU // DOKUMENDID // KOOLIPERE // ALUSHARIDUS // HUVITEGEVUS // HOOLEKOGU // ÕPILASESINDUS // PILDID // ÜRITUSED // ÕNNITLEME // COMENIUS // NÄDALA MENÜÜ // TERVISEEDENDUS // SPORT // LINGID // ARHIIV // OSALE KONKURSIL // JÄRELVALVE //

CODE WEEK ÕPITUBA
LIIKUMISNÄDAL 2018
ÕPILASLIIN 2018/19
AVAAKTUS 2018
TÖÖPAKKUMISED
ÜRITUSTE PLAAN 2018
PIKAPÄEVARÜHMA TOITLUSTAMINE
KOOLI 330. AASTAPÄEV
HUVIKOOLIDES ÕPPIMISE JA MUU HUVITEGEVUSE TOETAMISE KORD
LIIKUMISNÄDAL 2017
TORMA KOOLI PÄEV
PARIMAD LIIKUJAD
JAKOBSONI KÕNEVÕISTLUS 2018
STUUDIUMI e-päevik
KOOLIVORM
KANNA HELKURIT!
TORMA IV KOOLIOLÜMPIAMÄNGUD
ARTIKKEL
LAULU- JA LUULEVÕISTLUS
MEENETE VALMISTAMINE
SPORDIVIKTORIIN
STENDID VALITUD RIIKIDEST
KOOMIKSITE KONKURSS
KÜLAS PEEP AROLD
KÜLAS EESTI SPORDIMUUSEUM
LÕPUAKTUS 2017
ÕPILASLIIN 17-18
KIK- i PROJEKT 2018/19
SÕPRUSKOOL
LEADER ÜHISPROJEKT TORMA JA VOORE KOOLIS
INFO LAPSEVANEMATELE
1. KLASSI ASTUJALE


ARTIKKEL

 

Torma IV Kooliolümpiamängud

Kerli Pärn ja Agnes Värk

27. mail toimusid õpetaja Enda Kalmu eestvõttel Torma IV Kooliolümpiamängud. Selleks olime valmistunud  juba kooliaasta algusest peale.  Alates esimesest trimestrist olid meil  toimunud  erinevad võistlused:  sporditeemaliste luuletuste,  joonistuste, koomiksite, laulu- ja  fotovõistlus. Parimate tööde esitajaid  autasustati pisikese meenega. Iga klass oli loosiga saanud ühe mandri ja sealt valisid õpilased endale riigi, mille kohta tegid tutvustava stendi.

Olümpiamängud algasid suure paraadiga. Paraadil ja mängudel osalesid ka Sadala Kooli ja Torma Lasteaed Linnutaja vanema rühma lapsed. Kõik klassid olid riides vastavalt oma mandri tavadele ning poiss kandis lippu ja  tüdruk riigi nimega silti. KOM-d kuulutas avatuks direktor Toomas Aavasalu.  Tervitussõnad ütles JSL Kalju juhatuse esimees Uno Valdmets. Olümpialipu tõid staadionile kooli võrkpallitüdrukud. Lipu heiskas Ekke Tõnissoo. Olümpiatuli toodi staadionile kaarikul, mida vedasid Breit Pross ja Ants Jõessar, tule süütas kaheksanda klassi õpilane Kadi Kask. Olümpiavande lugesid ette kohtunike nimel Sadala Kooli direktor Ethel Ottenson ja võistlejate nimel Õnnely Ozol. Olid mõned etteasted laulude (laulu esitas Torma Põhikooli 7. klass kui olümpiateemalise lauluvõistluse võidulaul)  ja tantsude näol (Lastead Linnutaja tansupoisid). Võistlusaladeks olid tõukerattasõit, pudelivise, käesurumine, kuulijänn, laskmine, kargukõnd ja võistkondlikud alad. Võistlejad olid jagatud sünniaasta järgi. Terve koolipere oli olümpiameeleolus ja võisteldi innukalt. Kohal olid ka maskotid, kes hoidsid meeleolu üleval. Päevajuht oli muusikaõpetaja Vairi Niinep, kes intervjueeris võistlejaid ja hoidis kõiki toimuvaga kursis. Parimaid autasustati medalitega ja kõik osalejad said diplomi. Kui võistlused olid lõppenud, langetati pidulikult olümpialipp ja kustutati –tuli. Taevasse saadeti heade soovidega kaks suurt kimpu olümpiavärvides õhupalle.  Pärast mängude lõpetamist said kõik osavõtjad jäätist ja saiakesi. Tädi Liivi oli  küpsetanud igale klassile maitsva olümpiarõngastekujulise kringli.

Torma IV Koolümpiamängud olid väga meeldejäävad ja meeleolukad. Ning meie  jaoks juba kolmandad.