HUVIKOOLIDES ÕPPIMISE JA MUU HUVITEGEVUSE TOETAMISE KORD

ARTIKKEL

Torma IV Kooliolümpiamängud

Kerli Pärn ja Agnes Värk

27. mail toimusid õpetaja Enda Kalmu eestvõttel Torma IV Kooliolümpiamängud. Selleks olime valmistunud  juba kooliaasta algusest peale.  Alates esimesest trimestrist olid meil  toimunud  erinevad võistlused:  sporditeemaliste luuletuste,  joonistuste, koomiksite, laulu- ja  fotovõistlus. Parimate tööde esitajaid  autasustati pisikese meenega. Iga klass oli loosiga saanud ühe mandri ja sealt valisid õpilased endale riigi, mille kohta tegid tutvustava stendi.

Olümpiamängud algasid suure paraadiga. Paraadil ja mängudel osalesid ka Sadala Kooli ja Torma Lasteaed Linnutaja vanema rühma lapsed. Kõik klassid olid riides vastavalt oma mandri tavadele ning poiss kandis lippu ja  tüdruk riigi nimega silti. KOM-d kuulutas avatuks direktor Toomas Aavasalu.  Tervitussõnad ütles JSL Kalju juhatuse esimees Uno Valdmets. Olümpialipu tõid staadionile kooli võrkpallitüdrukud. Lipu heiskas Ekke Tõnissoo. Olümpiatuli toodi staadionile kaarikul, mida vedasid Breit Pross ja Ants Jõessar, tule süütas kaheksanda klassi õpilane Kadi Kask. Olümpiavande lugesid ette kohtunike nimel Sadala Kooli direktor Ethel Ottenson ja võistlejate nimel Õnnely Ozol. Olid mõned etteasted laulude (laulu esitas Torma Põhikooli 7. klass kui olümpiateemalise lauluvõistluse võidulaul)  ja tantsude näol (Lastead Linnutaja tansupoisid). Võistlusaladeks olid tõukerattasõit, pudelivise, käesurumine, kuulijänn, laskmine, kargukõnd ja võistkondlikud alad. Võistlejad olid jagatud sünniaasta järgi. Terve koolipere oli olümpiameeleolus ja võisteldi innukalt. Kohal olid ka maskotid, kes hoidsid meeleolu üleval. Päevajuht oli muusikaõpetaja Vairi Niinep, kes intervjueeris võistlejaid ja hoidis kõiki toimuvaga kursis. Parimaid autasustati medalitega ja kõik osalejad said diplomi. Kui võistlused olid lõppenud, langetati pidulikult olümpialipp ja kustutati –tuli. Taevasse saadeti heade soovidega kaks suurt kimpu olümpiavärvides õhupalle.  Pärast mängude lõpetamist said kõik osavõtjad jäätist ja saiakesi. Tädi Liivi oli  küpsetanud igale klassile maitsva olümpiarõngastekujulise kringli.

Torma IV Koolümpiamängud olid väga meeldejäävad ja meeleolukad. Ning meie  jaoks juba kolmandad.